koulu

Navigaatiovalikko

Valtimon koulu

Murupolku

koulutus/

 

Valtimolla tarjotaan laadukasta perusopetusta.

 

Valtimolla on myös maan johtava metsäopetuksen oppilaitos Riveria Valtimo.

Katso video Riverian Valtimon koulutusyksikön simulaatioalueen avajaisista 4.10.2018.

 

 

Yhteystiedot

Ville Korkeala

kasvatus- ja koulutusjohtaja
040 104 1101
ville.korkeala@edu.valtimo.fi

Seija Kolehmainen

tekstiilityön lehtori, apulaisrehtori
040 104 1114
seija.kolehmainen@edu.valtimo.fi

Riitta Kallinen

toimistosihteeri
040 104 1102
riitta.kallinen@edu.valtimo.fi

Susanna Uusi-Maahi

oppilaanohjauksen lehtori
040 104 1104
susanna.uusi-maahi@edu.valtimo.fi

Sanna Sinokki

erityisopettaja
040 104 1106
sanna.sinokki@edu.valtimo.fi

Birgitta Tiainen

erityisopettaja
040 104 1111
birgitta.tiainen@edu.valtimo.fi

PTV-sisältö

Käyntitiedot